Arşiv

2020 Yılı Grafik Tasarım Trendleri

2020 Yılı Grafik Tasarım Trendleri

İzometrik illüstrasyon

İzometrik illüstrasyon, iki boyutlu bir nesnenin üç boyutlu görsel bir yansımasını yaratmak için izometrik yansıma ismi verilen bir tekniği kullanır. Izometrik kelimesi Yunanca’dan gelir ve anlamı eşit ölçüler demektir. Bir izometrik ilüzyon yaratırken tüm şekillerin en basiti bir küp şekli olacaktır ve bu yöntem zihninizde izometrikleri düşünüp onları çerçevelere koyarak, herhangi bir şekil tipi yaratırken düşüneceğiniz yöntemle aynıdır.

Basitleştirilmiş illüstrasyon

İllüstrasyon , resim sanatının abartılı ya da doğada benzeri görülemeyecek ve deneysel olarak kurgulanamayacak kompozisyonların resmedilmesi demektir. Gerçekçi resim sanatının bir dalı sayılabilir. Genellikle reklam, eğitim ve fantastik anlatımlara destek olarak çizilir veya bizzat kendisi sanatsal çalışma olarak tasarlanır. Bu yılın diğer bir trendi ise basitleştirilmiş halidir.

Kalın Tipografi

Tipografi logolarda, kartvizitlerde, reklam materyallerinde, ürün ambalajlarında sıkça kullanılmaktadır. Tasarımı ve şekli itibariyle şık ve minimal duran tipografi sanatı, gittikçe daha popüler olmaya ve daha çok yerde kullanılmaya başlandı. Bu yılın trendi olan tipografisi ise kalın olanıdır.

Line Art

Çizgi sanatı olarak da adlandırabiliriz. Sanatın en temel ögelerinden biri çizgidir. Bir çizginin önemli bir özelliği, iki boyutlu bir şeklin veya üç boyutlu bir formun kenarını göstermesidir. Resim yaparken herhangi bir tonlama kullanmadan yapılan çizimdir. Cg coloring yapanlar genellikle bunu tercih ederler ki renklendirme sırasında daha rahat çalışabilsinler.

Monokrom

Monokrom, kelimesi moda söz konusu olduğunda siyah ve beyazın bir arada bulunduğu tasarımları tanımlamak için kullanılıyor. Oysa “monokrom” resimde tek rengin farklı tonlarının kullanılmasını ifade eden bir sözcüktür. Örneğin siyah rengin açıktan koyuya yer aldığı bir tasarım monokrom olarak nitelendirilir. Bu yıl ki grafik tasarım trendleri arasında önemli bir yere sahiptir.

Liquıds

Liquıds, kelime anlamı olarak sıvılar anlamına gelmektedir. Web site tasarımı standart çözünürlükten büyük çözünürlüklere kadar sayfa yapısı bozulmadan büyüme sağlar, minimum sayfa çözünürlüğe kadar yapı bozulmadan küçültme gerçekleştirilebilir. LIQUID; Tasarım modelleri arasında, performans ve kullanım açısından çok başarılıdır. Bu yıl akışkan tasarımlar da trendler arasında yer almıştır.

 

 

 

1 Yorum

  1. Avatar
    AffiliateLabz

    Great content! Super high-quality! Keep it up! 🙂

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir