Afiş Tasarımı

afis-tasarimi

Afiş Tasarım Nedir?

Afiş Tasarımları

Afişlerin reklam ve tanıtım amaçlı olarak kullanılmasına 1870’lerde başlandı. İlk yapılan afiş örnekleri siyah beyaz olarak ve metin olarak tasarlandı. Sonraki yıllarda renkli baskının bulunması ve yaygınlaşması ile birlikte ise rengarenk afiş tasarımları hayatımıza girmeye başladı. İşte tam da bu noktada tasarımcılar hünerlerini ortaya koyarak hepsi birbirinden güzel afiş tasarımları yapmaya başladı.

Afişler ticari pazarlamadan sanatsal tanıtıma kadar birçok alanda kullanıldı ve hala da kullanılmaya devam ediyor. Afiş tasarımı konusunda ise doğru tasarımı yakalamak oldukça zor.

Afiş Hakkında

Afiş Tasarım Nasıl Yapılır?

Afiş Örnekleri

Afişler ticari pazarlamadan sanatsal tanıtıma kadar birçok alanda kullanıldı ve hala da kullanılmaya devam ediyor. Afiş tasarımı konusunda ise doğru tasarımı yakalamak oldukça zor. Bunun nedeni afiş tasarımı konusunda keskin kuralların olmaması. Ortaya çıkacak olan işin proje bazında sınırları olsa da bu sınırlar yaratıcılık sayesinde aşılabilir.

Afiş Tasarım Özellikleri

Bu özellikle günümüz grafikerlerinin afiş tasarımı hakkında en çok dikkat etmeleri gereken şeylerden biri. Birçok tasarımcı en iyi tasarımın en çarpıcı olduğu yanılgısına düşüyor. Bu özellikle günümüz grafikerlerinin afiş tasarımı hakkında en çok dikkat etmeleri gereken şeylerden biri. Birçok tasarımcı en iyi tasarımın en çarpıcı olduğu yanılgısına düşüyor.