Billboard Tasarımı

billboard-tasarimi

Billboard Tasarım Nedir?

Billboard Tasarımları

Ülkemizde , faaliyet gösteren reklam firmaları da bulunmaktadır. Reklam firmalarının amacı , bir çok alanda faydalı alabilecek ürünlerin piyasaya sunulmasında , tanıtımını yapmak amacı ile gerçekleşmektedir. Ürünlerin halk ile buluşmasına yardımcı olunmak adına , billboard tasarımları sokaklarda gerçekleşmektedir. Genellikle , ürün tanıtımlarında sürecin kısaltılması ve ürün üzerinde istenilen miktarların karşılanabilmesi için billboard’larda yer alması için afişler düzenlemeleri yapılmaktadır.

Yaratıcı Tasarımlar

Billboard Tasarım Örnekleri

Billboard Hakkında

Billboard Tasarım Nasıl Yapılır?

Billboard Örnekleri

Billboard gibi insanların gelip geçerken okuyabileceği reklam alanlarında mümkün olduğu kadar kısa, açık ve basit cümleler kurmak gerekir. Tüketiciye ne anlatmak istiyorsanız onları bu şekilde anlatmalısınız.
Alakasız cümleler kurup anlam karmaşıklığı yaratmak, vermek istediğiniz mesajı arka plana iter. Bu yüzden bana göre billboardlar olabildiğince sade olmalıdır. İlanınızın önünden arabasıyla geçen insanlar bile bir bakışta ne anlatmak istediğinizi anlamalıdır.

Billboard Reklam

Müşterilerin dikkatini çekmesi için gerekli kurallara uyum sağlayarak ilgi görmesini sağlamak gerekmektedir. Ve bunun için , billboard tasarımı nasıl yapılır şeklinde internet üzerinden araştırmaların yapılması gerekmektedir. Yapılan tasarımların görsel anlamda kaliteli olması için çözünürlüğün ilgi çekici düzeyde göz alıcı olması gerekmektedir. Eğer , tasarım bittikten sonra çok kısa bir süre içerisinde ilgi görmez ise tasarımlar için çalışmalar ve de harcanan tutar boşa olmaktadır.