Broşür Tasarımı

brosur-tasarim

Broşür Tasarım Nedir?

Broşür Tasarımları

Broşür Tasarımı, günümüzde reklamın çok önemli olduğu toplumumuzda broşürler şirketleri tanımak ve onlar hakkında bilgi edinmek için en önemli araç olarak da görebiliriz. Artık büyük veya küçük ölçekli fark etmeden tüm firmalar kendilerine broşür tasarımı yaptırarak daha çok kişiye kazanmaya çalışmaktadırlar.

Broşür Tasarımı diğer reklam araçlarına oranla daha ekonomik ve pratik bir reklam materyalidir.
Kurumların en önemli reklam kaynaklarından biri olan broşürler, şirketlerin daha profesyonel ve bilgili görünmesini sağlar.

Broşür Hakkında

Broşür Tasarım Nasıl Yapılır?

Kurumsal Broşür Tasarımı

Broşür Tasarımı, etkin tasarımı ile ürün ve hizmet tanıtımı yapan, genellikle tek parça ve üç kırımlı olarak kullanılan basılı malzemelerdir. Broşür bilgi, davet, organizasyon, ürün ve olay gibi tek bir konuya odaklanarak onun hakkında olumlu fikir sahibi edinmeyi ve harekete geçirmeyi hedefler. Diğer tanıtım materyalleri olan afiş ve dergiye göre en önemli farkı, kısa zamanda tüketilmesi ve buna rağmen etkili tanıtım için en sık kullanılan grafik tasarım ürünlerinden birisi olmasıdır.

Broşür Fiyatları

Broşür fiyatları istediğiniz ebata, tasarıma, kırım sayısına, baskı türüne ve sayısına bağlı olarak değişken fiyat göstermektedir. İşiniz için broşür fiyatları hakkında araştırma yapıyorsanız daha detaylı bilgi için bizden bilgi alabilirsiniz.

Broşür Hazırlama

Verilmek istenen mesajın zamanında ve doğru biçimde hedefe ulaşması gerekir. Bu sağlandığı takdirde diğer grafik tasarım ürünlerinden farklı bir yere sahip olmaktadır. İşte bu yüzden etkili broşür tasarlamak için yapılması gerekenler incelenerek, nelere dikkat edilmesi ve nelerden kaçınılması gerektiği ortaya çıkarılmalıdır.

Broşür Örnekleri

Broşür örnekleri hakkında bilgiler verilerek, broşür tasarlamaya başlamadan önce bilmemiz gerekenler, tasarım sırasında yapmamız gerekenler, kaçınmamız gereken hususlar açıklanmıştır. Sonra tasarımı tamamlanan broşürün baskı işlemlerine değinilmiştir. Sonuç olarak etkili bir broşür tasarlamak için bütün etkenleri içine alarak neler yapmamız, nelere dikkat etmemiz gerektiği konularında öneriler sunulmuştur.