Arşiv

Grafik Tasarımı Oynayarak Öğrenmeye Var Mısın?

Grafik Tasarımı Oynayarak Öğrenmeye Var Mısın?

Tasarımı Eğlenerek Öğren

Grafik tasarımı öğrenmek isteyenler, yeni başlayanlar ve bazı noktalarda eksikleri olanlar için tasarımlarla ilgili ipuçları veren hem kolay hem de öğretici kısa bir oyun listesi. Bu oyunlar renkler, araçlar ve tipografi gibi şeyleri kavramanız da yardımcı olacaktır.

Eğitici Oyun Önerileri

Shape Type

Bu oyun sayesinde harflerin arkasındaki çeşitli yazı tiplerini, eğrileri ve açıları öğrenmenize kolaylık sağlar. Tipografi ile ilgileniyorsanız, harf anatomisi hakkında bilgi edinmek için harika bir oyun diyebiliriz.

Kern Type

Bu oyunda amacınız harfleri doğru karakter aralığına taşımaktır. Mükemmel karakter aralığı için yeniden düzenlenmenin ne kadar gerekli olduğunu anlamak asıl görevinizdir. Zamanla fazlaca zorlaşıyor ve sinir bozucu olabiliyor ama tipografi ve tasarımda kusursuzluk arayanlar için ideal bir eğitici  oyun diyebiliriz.

Font Game

I Lıve Typography tarafından hazırlanan bu oyun, yazı tiplerini öğrenmenize ve ezberlemenize yardımcı olacaktır. Yazı tipini “fargo” kelimesini görüntüler. Ekranda verilen yazı fontunu olduğunu düşündüğünüz seçeneği seçiyorsunuz ve finalde bir puan tablosuyla karşılaşıyorsunuz. Böylece hem eğleniyor hem de yazı tiplerini öğreniyorsunuz.

The Bezier Game

Pen tool aracını öğrenmek yeni başlayanlar için oldukça sinir bozucu ve zor araçlardan bir tanesidir diyebiliriz. Ama yaratıcı ve yenilikçi tasarımlar yapmak için oldukça önemli bir araçtır. Oyunda sonraki seviyeye geçmek için eğrilerin tam yerinde olması gerekmektedir. Bu yüzden biraz zorlayıcı bir oyundur. Fakat bir o kadar da eğlenceli ve eğitici oyun diyebiliriz.

Hue Test

Bu oyunda amaç, renk tonuna göre renkleri sürükleyip bırakarak tonlarına göre hizalamaktır. Bu oyun gözünüzü test etmenizi sağlıyor ve bir biriyle ilişkili olarak renkleri ne kadar iyi görebileceğinizi ortaya koyuyor. Bu oyun sayesinde renk geçişleri konusunda kendinizi eğitebilirsiniz.

Flexbox Froggy

Bir tasarımcı olarak kodlama anlayışına sahip her zaman iyidir ve kodlama becerilerinizi geliştirmek istiyorsanız, bu oyun önerebilirim.

1 Yorum

  1. Avatar
    Nihal23

    Yazınızı ödevimde kullanacağım teşekkür ederim kaynak vererek tabiki

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir