İnternet Reklam Tasarımı

Logo Tasarımı

İnternet Reklam Tasarım Nedir?

İnternet Reklamları İçin Tasarım

İnternet reklamları gelişen reklam yöntemleri arasında en öne çıkan reklam türündendir. Birçok reklama göre artısı geri dönüş oranının analiz edilebilmesi, gelen müşteri veya ziyaretçinin kaynağı, geri dönüşüm analizleri ve müşteri hareketleri gibi birçok faktöre erişmenize olanak vermektedir. İnternet reklam tasarımı yaparken özellikle dikkat çekici renkler kullanılmalı ve size ayrılan alan en verimli şekilde kullanılmalı.

Kullanılacak olan doneler iyi seçilmeli ve anlaşılabilir, seçilebilir olmalı. Tasarlanan reklam müşterinin gözünde tıklama ve inceleme isteği uyandırmalı.

Yaratıcı Tasarımlar

İnternet Reklam Tasarım Örnekleri

İnternet Reklamları Hakkında

İnternet Reklam Tasarım Nasıl Yapılır?

Reklam Tasarım Boyutları

İnternet reklamlarında kullanılacak olan boyut tamamen reklam verdiğiniz platforma bağlıdır. Google aracılığı ile site içi reklam vereceksiniz genelde kenar alanı için kare (1x1) boyutu tercih edilir. Reklamı Üst bara veya alt bara almak istediğinizde kare reklam tercih edilemez ve şerit banner tasarımına ihtiyaç duyulur.

Genel standartları 120x(+600) boyutlarıdır. Hangi boyutta tasarımın çalışılacağı platformla ile belirlenir.

Reklam Tasarım Siteleri

Kullanacağınız verimi ve dönüş oranının netliği açısından Google ilk tercihiniz olabilir. Google reklam oranları yüksek geldiği durumlarda ilgili sektöre sitelerine bireysel reklam vermekte sizin için alternatif olabilir. Eğer ihtiyacınız olan Google dışında reklam çalışması ise sektöre siteleri, hiti ve hedef kitlesi iyi belirlenmelidir.