Katalog Tasarımı

katalog-tasarimi

Katalog Tasarım Nedir?

Katalog Tasarımları

Ürün katalog tasarımı, firmaların hizmet ve ürünlerini detaylı şekilde tanıtan, fotoğraflı, açıklamalı kitapçıklar şeklindeki reklam ürünleridir.

Kalıcı ve prestijli bir marka imajının en önemli ayağı olan sunum kalitesini ürün katalog tasarımının zenginliği belirlemektedir. Ürün Kataloğu ve daha fazlası için bizimle iletişime geçin. Kurumun satışlarında, potansiyel müşteriyi kendisine çekmesinde kataloglar büyük önem taşır.

Katalog Çeşitleri

Katalog Tasarım Nasıl Yapılır?

Katalog Örnekleri

Yüz yüze iletişim kurmadan markanızı anlatabileceğiniz en etkili yöntem kataloglardır. Broşür ve el ilanları, bir kampanya, reklam ve ürün anlatmak için pratik ve hızlı bir yöntem olsa da, kataloglar daha geniş içerikleri ile markaları daha detaylı ve iyi bir şekilde anlatabilirler.

Katalog tasarımı yaptırırken dikkat etmeniz gereken noktalar; katalogun amacının ne olduğu ve yapılan tasarımın bu amaca uyum sağlayıp sağlamadığı, müşteriler tarafından anlaşılabilir olması, dikkat çekici bir tasarımla müşterinin aklında kalmayı başarabilmesi gibi konular katalog tasarımında büyük önem taşır.

Katalog Nedir?

Ürün katalog tasarımına girmeden önce, katalog nedir, katalog tasarımının önemi nedir gibi konulara değinelim. Katalog, firma ya da markaların ürün ve hizmetlerini tanıtmak amacıyla kullandıkları, içeriği geniş ve detaylı olan basılı reklam aracıdır.

Kurumsal Katalog Tasarımı

Firma Katalog Tasarımı ürünlerinizi detaylı bir şekilde tanıtabileceğiniz basılı kaynaklardır. Firmanız için bir kaç sayfalık küçük kataloglardan sayfadan yüzlerde hatta binlerce sayfaya kadar çıkan firma katalogları, firmanızın tüm işlerini ve ürünlerini kapsayabilir. Kullanılacak kağıdın cinsi, baskı kalitesi ve en önemlisi grafik tasarımı bir broşürün amacına ulaşması için önemli etkenlerdir. Biz, firma kataloğunuzda yeralacak ürünlerin fotoğraf çekimlerini yapabilir, firma kurumsal kimliğinizi yansıtacak şekilde tasarımını yapar ve üretimini gerçekleştirebiliriz.